ایده بازار

خلاصه خبر: مرکز تحقیقات و توسعه زیست‌فناوری دانشگاه تربیت مدرس با همکاری مرکز پژوهشی مهندسی زیستی (BERC)، میزبان سومین دوره مسابقه ملی دانشجويي ایده بازار زیستی با رویکرد مجازی می‏باشد. از محققین، دانشجویان و پژوهشگران علاقه‌مند دعوت به شرکت در این مسابقه ایده محور در حوزه بیوتکنولوژی می‏شود. رویکرد مجازی باعث شده از تمامی پتانسیل خلاق و ایده پرور در این مرزوبوم بهره ‏مند شویم.
این مسابقه ملی به مناسبت روز زیست‌فناوری با رویکرد مجازی طراحی‌شده است. در این مسابقه ایده محور، دانشجویان و پژوهشگران با ارائه ایده ‏های خود در قالب فیلم ۲ دقیقه‏ ای و PDFبه رقابت با یکدیگر می‏پردازند. زمان نهایی ثبت‌نام و ارسال فایل‏ها ۲۰ آذرماه سال ۱۳۹۹ می‏باشد. داوری طرح هاي شما توسط اساتيد دانشگاه تربیت مدرس صورت می‏گیرد و معيار این داوری رویکرد ایده محوری خواهد داشت. از مزایا مجازی بودن این رویداد، شرکت همه پتانسیل‌های فعال در حوزه زیست‌فناوری در سرتاسر این مرزوبوم می‏باشد.
نکته اساسی در این رویداد رعایت کردن زمان نهایی ارسال فایل‏ها (تا ساعت ۲۴، ۲۳ آذرماه سال ۱۳۹۹) و تعریف مسابقه، ایده محور بودن مسابقه، می‏ باشد. فایل‏ ویدیویی (حداکثر ۲ دقیقه) و PDF را به‌صورت خلاصه و مفید ارسال نماييد.
همچنین از نکات مثبت این مسابقه می‏ توان به وسیع بودن حوزه ایده ‏ها اشاره داشت كه عبارت‌اند از بیوتکنولوژی پزشکی، دارویی، کشاورزی، صنعتی، دامپزشکی، میکروبی، گیاهی، دریایی، منابع طبیعی، محیط ‌زیست و گرایش‏های علوم پایه و بین‌رشته‌ای.
روند ثبت‌نام و شرکت کردن در این رویداد مجازی به شرح زیر می‏باشد:

  1. ثبت‌نام به‌صورت فردی یا گروهی (حداکثر ۳ نفر)
  2. عضو شدن در کانال مرکز پژوهشی مهندسی زیستی  BERC_TMU@
  3. ارسال فایل ویدیو و PDF به ادمین پیج تلگرام به همراه معرفی تیم
  4. حضور ۶ طرح برتر، در جلسه‏ای  Online در ۲۵ آذرماه، و ارائه طرح ها در حضور داور‏ها و پاسخ دهي به سوالات اساتيد
  5. اعلام نتایج ۲۷ آذر ماه روز زيست فناوري به صورت مجازي
  6. دریافت جوایز مادی و معنوی

در تمامی مراحل، تیم اجرایی به‌صورت ۲۴ ساعته پاسخگوي شما است.

لينك ثبت نام

 

شماره تماس: ۰۲۱۸۲۸۸۴۱۶۹

شماره موبایل: ۰۹۰۵۶۶۴۵۰۱۶

سوالات متداول

مخاطب این مسابقه چه افرادی هستند؟

تمامی دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که ایده ه‏ایي در حوزه بیوتکنولوژی دارند.

چه حوزه و رشته‌هایی امکان شرکت در مسابقه ایده بازار زیستی را دارند؟

بیوتکنولوژی پزشکی، دارویی، کشاورزی، صنعتی، دامپزشکی، میکروبی، گیاهی، دریایی، منابع طبیعی، محیط‌ زیست و گرایش‏های علوم پایه و بین‌رشته‌ای.

مهلت ارسال ایده‏ ها تا چه تاریخی است؟

مهلت نهایی تا ساعت ۲۴، ۲۳ آذرماه سال ۱۳۹۹ می‌باشد.

نحوه ثبت‌نام به چه صورتی می‏ باشد؟

شما ابتدا ثبت‏ نام را به‌صورت فردی یا گروهی (حداکثر ۳ نفر) انجام خواهيد داد و بعد از ثبت‌نام شما در تلگرام عضو خواهید شد (BERC_TMU@).

داوری این مسابقه به چه صورتی خواهد بود؟

داوری این رویداد توسط اساتید دانشگاه تربیت مدرس صورت خواهد گرفت. این داوری در دو مرحله انجام خواهد شد. از همه ایده‏ ها، ۶ ایده منتخب‌ شده و وارد مرحله پرسش و پاسخ می‏شوند و از این ۶ ایده، ۳ ایده را به‌عنوان برندگان معرفی خواهیم کرد.

جوایز مسابقه چه چیزهایی می‏ باشد؟

جوایز از جنس مادی و معنوی خواهد بود. جوایز مادی ۳۰، ۲۰، ۱۰ میلیون ریال به ترتيب برای تیم‌های اول، دوم و سوم می‏باشد. همچنین به ۶ تیم اول، گواهی معتبری از طرف مرکز تحقیقات و توسعه زیست‌فناوری تقديم خواهد شد.

زمان اعلام نتایج چه تاریخی می‏باشد؟

اعلام نتایج در روز ۲۷ آذرماه سال ۱۳۹۹ هم‌زمان با بزرگداشت روز زیست‌فناوری به‌صورت زنده اعلام خواهد شد.